Salon Kosmetyczny SolaYa

os. Piastów 65 U8 b
31-623 Kraków
Zobacz na mapie

Tel.: 12 358 85 04
Kom.: 605 726 141

Beauty

Salon czynny:

Pniedziałek - Piątek:

12.00 - 20.00

Sobota: nieczynne

Beauty
×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

twarz

Osocze bogatopłytkowe -Wampirzy Lifting

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z pewnością przypadną wszystkim do gustu. Jest to alternatywa dla osób które nie chcą mieć obcych cząsteczek w twarzy i w ciele.

osocze 1

Niewielka ilość krwi zostaje pobrana bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu, a następnie jest wirowana w probówkach. Pozwala to na oddzielenie jej poszczególnych składników, w tym właśnie osocza bogatopłytkowego. Co ciekawe, zabieg ten nie jest wcale najnowszym odkryciem dermatologii estetycznej, a wykorzystuje się go od wielu lat. Osocze bogatopłytkowe jest nieocenioną substancją w procesie gojenia się tkanek. Korzystają z niego zarówno stomatolodzy, jak i ortopedzi czy chirurdzy. W medycynie estetycznej natomiast wampirzy lifting zdecydowanie wspomaga procesy rewitalizacji skóry. Jego zastosowanie pozwoli nam opóźnić procesy starzenia się, odzyskać dawny blask, a nawet pozbyć się nieestetycznych blizn i przebarwień. Substancja ma wszechstronne zastosowanie w różnych dziedzinach i może być także z powodzeniem wykorzystywana do leczenia łysienia. Preparat wprowadzony w okolice skóry głowy znacznie pobudzi komórki do działania, będzie stymulował włosy do wzrostu oraz ograniczy ich nadmierne wypadanie. Mamy także dobrą wiadomość dla alergików. Nie muszą oni w dalszym ciągu rezygnować z poddawania się zabiegom medycyny estetycznej w obawie o niepożądane działania skórne. W końcu osocze bogatopłytkowe pochodzi z naszej własnej krwi, a to oznacza, że zabieg z jego użyciem będzie w pełni bezpieczny i nie narazi nas na przykre skutki uboczne.

 

Dlaczego warto?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dla nas w pełni bezpieczny i możemy działać nim na różnych obszarach. Uzyskana substancja zawiera znaczne stężenie płytek krwi, które wywierają ogromny wpływ na procesy regeneracji. Stymuluje komórki, aby wytwarzały nowy kolagen, który jest podstawowym czynnikiem zapewniającym witalność i napięcie naszej skóry. Można powiedzieć, że osocze bogatopłytkowe wręcz zmusza komórki w wybranej partii ciała do wzmożonej pracy, dlatego jego zastosowanie może przynieść tak pozytywne efekty.

Osocze bogatopłytkowe może zawierać od 2 do 9 razy więcej płytek w jednostce objętości niż krew fizjologiczna. Według doniesień, mniejsze (niż dwukrotne) stężenia PLT nie przyspieszają procesów gojenia; natomiast zastosowanie znacznie wyższych stężeń nie przekłada się na lepsze efekty terapeutyczne. Wyróżnia się ponadto osocza bogatopłytkowe z dużą zawartością leukocytów (LR-PRP, leukocyte-rich platelet plasma) oraz z minimalną zawartością leukocytów (LP-PRP, leukocyte-poor platelet plasma).

Do kluczowych czynników wzrostu zawartych w płytkach krwi należą:

 • transformujący czynnik wzrostu β1(transforming growth factor β1, TGF-β1);
 • płytkopochodny czynnik wzrostu(platelet-derived growth factor, PDGF);
 • insulinopodobny czynnik wzrostu 1(insulin-like growth factor 1, IGF-1);
 • naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu(vascular-endothelial growth factor, VEGF);
 • nabłonkowy czynnik wzrostu(epidermal growth factor, EGF);
 • czynnik wzrostu fibroblastów(fibroblast growth factor, FGF).

 

Mezoterapia skóry głowy osoczem – efekty udowodnione klinicznie:

 • PRP w leczeniu łysienia androgenowego (postępującej degradacji mieszków włosowych związanej ze stężeniem androgenów): po 3 sesjach terapeutycznych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dochodzi do zwiększenia liczby i gęstości włosów . Metoda może stanowić uzupełnienie lub alternatywę dla innych metod obarczonych ryzkiem działań niepożądanych.
 • PRP w leczeniu łysienia plackowatego (utraty włosów w przebiegu stanu zapalnego – choroba dotyka najczęściej osoby młode): wspomaga i przyspiesza wzrost włosów oraz korzystnie wpływa na jakość nowych włosów.
 • Połączenie PRP (podanie międzyzabiegowe) z przeszczepieniem włosów metodą FUE: przyspiesza wzrost włosów i regenerację skóry głowy oraz redukuje utratę przeszczepionych włosów w fazie katagenu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym możemy wykonywać także latem, słońce nie jest przeciwwskazaniem.

Przed zabiegiem

 • nie należy stosować 5 dni przed zabiegiem leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • można na kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie preparatów zmniejszających ryzyko powstawania krwiaków i przyspieszyć znikanie tych, które się ewentualnie pojawią,
 • osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni przed zabiegiem  rozpocząć przyjmowanie leków przeciw opryszczce w dawce podstawowej.

Zalecenia po zabiegowe

 • Co najmniej przez dobę od wykonania zabiegu należy unikać nadmiernych temperatur, co oznacza, że powinniśmy zrezygnować z sauny, solarium czy gorących kąpieli.
 • Niewskazane jest także wykonywanie peelingów
 • Konieczna będzie delikatna pielęgnacja oraz nawilżenie skóry.

Przeciwskazania do zabiegu

 • ostra infekcja wirusowa i stany zapalne skóry,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnięcia

 

Osocze bogatopłydkowe - Cennik

Osocze bogatopłydkowe

1 ampułka 600,00 zł
2 ampułki 1000,00 zł

Szczegóły oferty...

#liporadiologia #modelowaniesylwetki #cellulit #odchudzanie #salonsolaya #salonkosmetyczny #salonkosmetycznynowahuta #nowahuta #mistrzejowice #salonkosmetycznykraków #solaya #amalian #peelmission #bandi #indygo #clarena #depilacjalaserowa #laserversus #oczyszczaniewodorowe #perfectuslaser #vitaliniector2 #botox #iplrfsharklightplus #usuwaniebrodawek #usuwaniewłukniaków #usuwanienaczynek #opalanienatryskowe #sunfx #skuteczneodchudzanie #tytanu #blomdhal #przebijanieuszu #ibx #manicurejaponski #hialuropen #nezoterapiamicroigłowa