Stymulatory tkankowe co to jest?
Stymulatory tkankowe są wykorzystywane w procesie odmładzania skóry, służą do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek, kolagenu i elastyny.
Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny, znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Powinny być indywidualnie dobierane do każdego pacjenta.
Najpopularniejsze składniki stymulatorów tkankowych wykorzystywane do zabiegów to kwas L-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy w połączeniu z glizyną, hydroksyapatyt wapnia i wiele innych.
Dlaczego stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym! Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. poprawa gęstości skóry.
Metody podawania stymulatorów.
Rodzina stymulatorów jest bardzo duża trzeba je poznać aby wybrać odpowiednią metodę podawania. Można je podawać przez mezoterapie iniekniekcyjną ręcznie, z wykorzystaniem różnych metod podawania miejscowo. Wyróżniamy też metodę podawania w pięć punktów . Dzięki nowym technologią można je też podać pistoletem próżniowym Vital Iniector, który umożliwia niezmiernie dokładnie podanie preparatu na odpowiednią głębokość. Wykorzystując duża ilość wkłuć, uzyskujemy uszkodzenia w skóry, które powodują dużą samoregeneracje, a preparat stanowi pożywienie i efekt zabiegu jest wymiernie większy niż podawanie ręczne.
Efekty zabiegu:
- stymulacja produkcji kwasu hialuronowego,
- efekt liftingujący,
- wygładzenie zmarszczek,
- poprawa konturu twarzy,
- poprawa nawilżenia i odżywienie skóry,
- przyspieszenie procesu gojenia po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej, wspieranie kuracji: po zabiegach laserem,
- wyrównanie kolorytu skóry,
- stymulacje wzrostu kolagenu i elastyny.
Przed zabiegiem:
- nie należy stosować 5 dni przed zabiegiem leków zmniejszających krzepliwość krwi,
- można na kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie preparatów zmniejszających ryzyko powstawania krwiaków i przyspieszyć znikanie tych, które się ewentualnie pojawią,
- osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowanie leków przeciw opryszczce w dawce podstawowej.
Zalecenia po zabiegowe:
- co najmniej przez dobę od wykonania zabiegu należy unikać nadmiernych temperatur, co oznacza, że powinniśmy zrezygnować z sauny, solarium czy gorących kąpieli,
- niewskazane jest także wykonywanie peelingów,
- konieczna będzie delikatna pielęgnacja oraz nawilżenie skóry.
Przeciwskazania:
- ciąża, laktacja,
- terapia nowotworowa,
- opryszczka aktywna,
- ropne stany zapalne skóry,
- choroby krwi autoimmunoagresji,
- epilepsja,
- wirusowe zapalenie wątroby,
- łuszczyca,
- stwardnienie rozsiane,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- choroba Hashimoto ( zabiegi można wykonywać z pominięciem szyi),
- toczeń rumieniowy zaostrzony,
- problemy z nerkami i wątrobą (przy zabiegu z podawaniem fosfatydylocholiny).
Nazwy preparatów są dostępne na miejscu po bezpłatnej konsultacji lub zapraszamy do kontaktu na messenger.