Salon Kosmetyczny SolaYa

os. Piastów 65 U8 b
31-623 Kraków
Zobacz na mapie

Tel.: 12 358 85 04
Kom.: 605 726 141

Beauty

Salon czynny:

Pniedziałek - Piątek:

12.00 - 20.00

Sobota: nieczynne

Beauty
×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Elektrostymulacja

elektrostymulacjaDzięki urządzeniu do elektrostymulacji możemy spełnić marzenia o pięknej figurze. Urządzenia do elektrostymulacji mięśni działają w oparciu o prąd zmienny (pulsacyjny) Faradaya. Po raz pierwszy został wykorzystany przez dr Faradaya w 1920 roku; początkowo w fizjoterapii, do wzmocnienia mięśni przez ich regularne kurczenie i rozkurczanie. Impulsy działają na mięśnie jak przy ćwiczeniu, gimnastyce.

Użycie aparatów wytwarzających impulsy zyskało popularność wraz z rozwojem technologii. Posłużmy się przykładem: mięśnie brzucha mogą przy udziale aparatu wykonać 1200 ruchów na godzinę. W tym czasie człowiek jest w stanie fizycznie wykonać jedynie 50 skłonów. Eksperci są zdania, że 30-minutowa stymulacja mięśni odpowiada 6 - 8 godzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Gimnastyka powoduje wzmocnienie mięśni i spalanie nagromadzonego tłuszczu. Elektrostymulatory są wciąż wykorzystywane w fizykoterapii.

Osoby, które uległy kontuzjom mogą znacznie szybciej przywrócić normalną pracę mięśni. Wiele mięśni nie jest stymulowanych - nawet podczas ruchliwego sportu, jak np. w tenisie, joggingu, jazdy rowerem, gry w piłkę. Elektroniczna Stymulacja Mięśni (EMS) może być pożyteczna dla różnych grup mięśniowych, takich jak brzucha, ud, rąk, które się znacznie męczą podczas normalnej pracy

Od wielu lat medycyna jest świadoma wartości terapeutycznej, jakie niesie ze sobą stymulacja mięśni w odbudowie ich normalnej pracy po kontuzjach i chorobach.

Elektrostymulacja została uznana za bardzo efektywną w ujędrnianiu tkanki i przywracaniu atrakcyjnego wyglądu sylwetce.W ostatnich latach po wprowadzeniu prądu sterowanego komputerowo, efektywność używania tego prądu bardzo wzrosła, przez wprowadzenie różnych programów można wykorzystywać to urządzenie do różnych celów takich jak:

-Przywracanie pracy mięśni do normalnej pracy po wypadkach

-Redukcja cellulitu i odchudzanie

-Rozbudowa mięśni

-Ujędrnienie mięśni i odchudzenie

-Wzmocnienie mięśni przy kręgosłupie

-Relax

-Lifting biustu

-Lifting twarzy

-Drenaż linfatyczny

Co zyskujemy dzięki ELEKTROSTYMULACJI ?

Pół godziny elektrostymulacji mięśni daje efekt jak po 2 godzinach gimnastyki na siłowni, nie powoduje jednak nadmiernego rozrostu mięśni.

Wiele mięśni nie jest stymulowanych - nawet podczas ruchliwego sportu,jak np. w tenisie, joggingu itp.Elektrostymulacja może być pożyteczna dla różnych grup mięśniowych, takich jak brzucha, ud, rąk,etc. które się znacznie męczą podczas normalnej pracy.

Sportowcy i kulturyści mogą ożywać tej metody jako uzupełnienie ich rutynowych ćwiczeń, aby osiągnąć maksimum rezultatu we wzroście tkanki mięśniowej.Elektrostymulacja zwiększa siłę w połączeniu z treningiem siłowym, zwiększając przepływ krwi do mięśni. Przez skurcze są dostarczane do mięśni substancje odżywcze, które są konieczne do wzrostu, natomiast rozlużnienie powoduje odprowadzenie substancji zbędnych.

Elektrostymulacja może pomóc zapobiec ponownemu pojawieniu się kontuzji wcześniej przepracowanego mięśnia.Chociaż nie może powodować przerostu mięśnia- może mieć pozytywny wpływ na siłę i wzrost mięśnia.

Efekty zabiegów przy użyciu stymulacji:

-polepsza wygląd, poprawia sylwetkę i proporcje ciała-redukuje obwodu bioder, ud i pasa średnio 5-11cm .

-wzmacnia i napręża mięśnie we wszystkich warstwach - od warstwy głębokiej do powierzchniowej

-łagodzi napięcie i ból

-Stymuluje rozkład tłuszczu i  przyspiesza likwidacje nadmiernie zgromadzonej tkanki tłuszczowej.

-pobudza podskórną tkankę łączną

-wzmaga produkcje kolagenu i uelastycznienie mikrowłókien

-likwiduje zwiotczenie mięśni

-stymuluje cyrkulacje krwi

-zwiększa metabolizm

-usprawnia procesy odżywcze i przemianę materii w tkankach

-pobudza układ linfatyczny

-stymuluje wydalanie toksyn

-powoduje wchłanianie obrzęków

-uśmierza bóle mięśniowe, kostno-stawowe i neurologiczne

-ma korzystny wpływ w leczeniu schorzeń zwiotczenia i przykurczy

-powoduje odpoczynek zmęczonych i obolałych stóp

-przedłuża zdrowe życie  przez nie obciążanie pracą serca podczas ćwiczeń

-pomaga w leczeniu artretyzmu,reumatyzmu i schorzeń mięśni

Przeciwwskazania do elektrostymulacji

-ropne zmiany na skórze i procesy zapalne

-wypryski i uszkodzenia skóry

-stany ropne okołozębowe i migdałków( przy zabiegach na twarzy)

-ciążą, karmienie piersią

-zabiegi hirurgiczne

-Padaczka

-nowotwory

-zaburzenia czucia,

rozrusznik serca

Elektrostymulacja a drenaż limfatyczny

Elektrostymulacja jest używana również do drenażu limfatycznego.Ma zastosowanie w leczeniu zastoju krwi limfy.Płyny gromadzą się w przestrzeniach międzykomórkowych, z powodu nadmiernego wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych.Należy więc zrobić tak, żeby z jednej strony wzmóc odpływ krwi i limfy ,a z drugiej strony, żeby płyn z przestrzeni między komórkowych zostały ponownie odtransportowane do naczyń stamtąd do narządów filtrujących, a następnie wydalone z organizmu.Stosując elektrońniczny drenaż limfatyczny, nie mechaniczny i opróżniając nawet tylko częściowo nieprawidłowe zgromadzenie krwi czy limfy w naczyniach, automatycznie następuje zassanie płynów z przestrzeni międzykomórkowych co powoduje zmniejszenie opuchnięć.Elektrody układa się w pobliżu specyficznych receptorów nerwowych, które pobudzają do ruchu naczynia krwionośne i limfatyczne, węzły chłonne, które znajdują się  koło kostki, pod kolanem.Bardzo istotne jest to aby pobudzić krążenie w kierunku od od dołu nóg do góry, co osiąga się przy użyciu tego aparatu , to powoduje właśnie zmniejszanie się opchnięć kostek czy nóg , przez które nasz wygląd jest mniej atrakcyjny.Ta metoda pozwala o prócz pobudzenia krążenia limfatyczne i krwionośne , omaga odprowadzić toksy.

Polecamy


RETI Peel to młodość
Skuteczne odchudzanie
Infuzja tlenowa
Opalanie natryskowe
Zabiegi RETI Peel to młodość
Zaawansowany system silnie odmładzający...

bazujący na dwóch unikalnych kompleksach retinolowych o stężeniu 10%, wzmocnionych kwasem migdałowym oraz działaniem antyoksydacyjnym kwasu fitowego i witaminy E.

 

 

#liporadiologia #modelowaniesylwetki #cellulit #odchudzanie #salonsolaya #salonkosmetyczny #salonkosmetycznynowahuta #nowahuta #mistrzejowice #salonkosmetycznykraków #solaya #amalian #peelmission #bandi #indygo #clarena #depilacjalaserowa #laserversus #oczyszczaniewodorowe #perfectuslaser #vitaliniector2 #botox #iplrfsharklightplus #usuwaniebrodawek #usuwaniewłukniaków #usuwanienaczynek #opalanienatryskowe #sunfx #skuteczneodchudzanie #tytanu #blomdhal #przebijanieuszu #ibx #manicurejaponski #hialuropen #nezoterapiamicroigłowa